Mavi Elmas

Sosyal Ağlar


Elmas'ın Haritası

Şu an taslak aşamada

Yedik-İçtik-Aldık

Son Yorumlar

Telif Hakkı

Mavi Elmas Her Hakkı Saklıdır © 2015. Yayınlanan her türlü resim, bilgi, doküman izinsiz kullanılamaz. Aksi davranışlarda başta 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 71'nci madde ve diğer hukuki haklar çerçevesinde gerekli suç duyurusunda bulunulur..

Kahvaltı Notu: Saklı Göl PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 02 Ocak 2009 21:57

ImageBazı kararlar aldım kendimce. Kendi zevkime olan inancıma kuşku mu girdi yoksa başkalarının zevkine olan inancım mı sarsıldı bilmiyorum.. Belki de ben etrafımda ki insanlardan çok farklı görüyorum çevremi. Bakış farkı mı deniyor buna, yoksa  beklentilerin farklılığı mı?Küçük bir yerel derginin arka kapağındaki bulunan Saklı göl isimli yere ait fotoğraf, iş yerimde “tavsiye edenler / etmeyenler” monoloğuna sebep oldu . Birkaç gün önce Halil’in yerinde yaptığımız kahvaltı Marmarislilerle beklentilerimizin farklı olduğunu zaten ortaya koydu. Saklı göl ise bana tavsiye edilmeyenler listesindeydi. Kullanılan cümle şu “Sadece birkaç sazlık var başka hiçbir şey yok”

Havanın güneşli olup o birkaç sazlığı görme fırsatını bulduğumuz anda kendimizi Saklı göl tabelasını takip ederken bulduk. Marmaris Muğla yolu üzerinde Sedir adası sapağından giriyorsunuz. Çamlığı geçince tabelasını göreceksiniz zaten. Yol boyunca girdiğimiz sokaklara ve dağ başına çıkıyormuş izlenimi üzerine “eyvahh söylenenler doğru galiba” dedim ne yalan diyeyim.Ama yaptığım 3 haneli köy gezilerinde bile hayranlık duyacak bir yer mutlaka bulabilen ben hemen bu düşünceyi aklımdan kovaladım.


Bu arada not düşüyorum yolda bir başka tabela dikkatimi çekti. “Kendin topla kendin ye. Çilek bahçesi.” Gözümün önünde canlanan doğrumu bilmiyorum ama ilk çilek mevsimi burada olacağım kesin. Ben unutursam siz hatırlatın bana.

Kahvaltı etmek göl kenarında hoş bir masaya oturduk. Küçük bir adacığı olan gölü ve yüzen ördeklerin eşliğinde manzara keyifliydi. Kahvaltı güzeldi, lezzetliydi.

Kahvaltı sonrası kendimizi yumuşak yastıkların ve hamakların üzerinde doğanın kollarına bıraktık. Göksel’de bende güneşin etkisiyle resmen kestirdik. Sonrasında kahve istedik, gazetelerimizi okuduk. Kahvaltı sonrası herkes bizim gibi kendini bulduğu yer minderlerine ya da hamağa atıyordu. Havaların serinlemesinden kaynaklı bol yer vardı. Yazın o sıcaklarında böyle rahat yer bulabileceğimizi sanmıyorum.


Ceren açık havada, meydanda duran son zamanlarda merak saldığı bilardoyu tercih etti. Güzel fikirmiş bu bilardo masası. Büyüklerden fırsat buldukları anda masanın başına damlayıp durdular. Yan tarafta kocaman düzenlenmiş çocuk parkıda vardı ama bilardoda uzmanlığı eline alacak taktı kafaya.

Saklı gölde kahvaltı etmek değil zaman geçirmek keyifli oldu bizim için. Sonrasında bir yürüyüş yapalım dedik. Alan oldukça büyük. Nehrin kenarında sazlıklar öyle birkaç tane değil bir kerem. Makine elimde hoş kareler yakaladım. Aslında en hoşuma giden sürekli kuzey bölgelerinde yaşamış biri olarak alışık olmadığım narenciye bahçeleri. Ağaçların üzerinde turuncu portakalları, sapsarı limonları mandalinaları gördükçe heyecanlanıyorum. Hani biraz çocuk misali. “Aaaaa mandalinalara bak ne güzel” gibi bir cümle çıkıyor benden hayran hayran. Ne yapalım alışık değiliz görmemiş. Ben kiraza fındığa alışmışım. Onları görünce farketmiyordum bile.

Sonuçta sadece kahvaltı etmekle kalmayıp kahvaltı sonrası uzun bir keyif dönemi yaşayınca bizim Sedir adası planı ikinci kez suya düştü. Bir dahaki sefere artık ne yapalım.

Kasım 2008

 

Yorum ekle

Değerli ziyaretçiler; yorum alanı spam ve IP kontrollü olup, yönetici onayı ile yayınlanmaktadır. Yazılara gönderilmiş olan yorumlar tamamen ve sadece okuyucunun görüşünü belirtir, mavielmas.com site yöneticileri yorumlarda belirtilen düşüncelerden sorumlu tutulamazlar. İçerikleriniz hiç bir şekilde TC. Cumhuriyeti yasalarında suç olarak belirtilen hususları, ticari ürün reklamı ve propaganda içeremez. Konuyla ilgili sorularını düzgün bir Türkçe ile, birden fazla sorunuz var ise mümkünse maddelendirerek yazınız. Gerektiğinde size e-posta ile geri dönüş yapılabilmem, yorumunuza gelen cevaplar hakkında bilgilendirilmeniz için lütfen isim, adres ve e-posta bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz. Yorumlarda uygunsuz içerikler yayınlanmamaya özen gösterilmekle birlikte; yayınlanmış bir yorumun içeriğinden rahatsızlık duyuluyorsa okuyucu (kişi veya kurum, kuruluş temsilcisi) tarafından iletişim bölümünden site yöneticisine ulaşarak yorumun yeniden incelenmesi ve gerekirse kaldırılması talep edebilir. Yorum alanı okuyucu ile etkileşim alanı, karşılıklı saygıya dayalı ve fikir alışverişi yapılan bir bölümdür, bu nedenle lütfen yorum alanını sadece teşekkür amaçlı kullanmayınız.
Teşekkür ve saygılarımla Mavi Elmas.


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio


Sunan: Joomla!. Designed by: professional joomla templates  Valid XHTML and CSS.